Dolgu Uygulamaları

dolgu uygulamasi

Dolgu uygulamaları vücudumuzdan alınan yağ gibi kendi öz dokularımızla ya da yapay dolgu maddeleri ile gerçekleştirilebilir. Yağ enjeksiyonları ile ilgili yüz estetiği bölümünde bilgilendirme yapıldığı için bu bölümde sadece yapay dolgu uygulamalarından bahsedilecektir.

Bazen yapısal bazen de travmaya bağlı olarak bazı vücut bölgelerimiz yeterince hacimli olmayabilir. Yapısal olarak ya da yaşlanmaya bağlı deri altı yağ dokuda azalma ve buna bağlı sarkmalar meydana gelir. Bu nedenlerden dolayı göz altlarında oluklaşma (naso-jugal groove), üst dudak iki yanında burun-dudak çizgileri, alt dudaktan çeneye uzanan ve üzgün gösteren Marionette çizgileri ve yanaklarda hacim kaybı meydana gelir. Dolgu uygulaması vücutta gereken her yere yapılabilmekle birlikte daha belirgin yanaklar, daha dolgun dudaklar ve ince kırışıklıkların düzeltilmesi sık uygulama amaçlarıdır.

Dolgu uygulaması isteyen kişilerin bana en çok sorduğu ve cevabını beğenmediği durum, bu dolguların etkisinin geçici olması durumudur (6 ay -1 yıl). Etkisi 2 yıla kadar devam eden güvenilir dolgular da vardır. Hali hazırda kalıcı dolgular da mevcuttur, ancak şu anki bilgilerimiz doğrultusunda bu dolguların güvenirliği konusunda soru işaretleri ortadan kalkmamıştır. Ayrıca kalıcı dolgular çıkartılmak istendiğinde bunların vücuttan temizlenmesi son derece zordur. Eğer size yapacağı dolgunun çok güvenilir ve tamamen kalıcı olduğunu söyleyen birisi olursa o kişinin gerçekten Plastik Cerrah olup olmadığı konusunda araştırma yapmanızı öneririm.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr