Kimyasal Peeling

kimyasal peelingGüneş, rüzgar, soğuk, sigara, stresli şehir hayatı ya da yılların oluşturduğu yıpranma kendini en çok yüzümüzde gösterir. Cildimizdeki yıpranmış görünüm, gittikçe artan kırışıklıklar, kalıcı derin çizgiler ve özellikle derimizin gevşemesine bağlı oluşan sarkmalar, bizleri çoğu zaman olduğumuzdan daha yaşlı, yıpranmış, sağlıksız ve mutsuz gösterebilir.  Kimyasal soyma, dermabrazyon ya da lazer tedavileri ile cilt tazelenerek daha genç bir görünüm sağlanabilir. Ergenlik dönemi sivilceleri sonrasında kalan izler ciltte pürüzlü bir görüntü oluşturur.


Cilt tazelemeyi niçin yapıyoruz?

Cilt tazeleme yöntemleri ciltteki sarkmayı düzeltmez, bunun için germe ameliyatları gerekir. Bu işlemlerin amacı cildinizin olabildiğince pürüzsüz ve iyi görünmesini sağlamaktır. Normalde derimiz kendini yeniler. Bunu, üst katmanların dökülmesi ve yerine alttan yeni hücrelerin gelmesi yoluyla sağlar. Kimyasal peeling ile bu işlem hızlandırılarak cilt yenilenir. Böylece sivilce izleri, yüzeyel lekeler ve ince kırışıklıklar giderilebilir. Alttan gelen yeni hücreler sayesinde cilt daha pürüzsüz hale gelir, ayrıca deride parlaklık ve canlılık artışı gözlenir. Kimyasal peeling ile üst derinin yenilenmesi yanında orta katmanlarda da kollagen ve elastin yapımı artar, bu da ince kırışıklıkları ortadan kaldırır.

Kimyasal soyma işleminde plastik cerrah cilde uygun kimyasallardan birini uygular. Kimyasal soyucular içinde glikolik asit en hafif soyucu ajandır. TCA (triklorasetik asit) daha güçlü bir soyucu kimyasaldır. En derin soymalar fenol ile yapılır. Kimyasal soyma işlemlerinden önce cilt hazırlığı için doktorunuzun önerilerine uymanız güzel sonuçlar için gereklidir. Kimyasal peelingte seanslar hangi ajanın kullanılacağına göre değişmektedir.

Cilt tazeleme uygulaması sonrası

Uygulama sonrası yenilenmiş cildiniz pembe, yumuşak ve daha pürüzsüz olarak izlenecektir. İşlem sonrası cildinizi güneşten korumanız ve güneş koruyucu kremler kullanmanız önemlidir.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr