Terleme Tedavisi

terleme tedavisi

Hiperhidrozis denilen aşırı terleme kişilere rahatsızlık veren bir durumdur. Bu durum koltuk altlarında ve ayak tabanlarında daha çok kötü kokuyla, avuç içlerinde ise tokalaşmadan kaçınmak şeklinde kendini belli eder.

Terlemenin tedavisinde cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler mevcuttur. Botox gibi ameliyatsız yöntemler tedavide daha çok tercih edilmektedir. Botox, ter bezi ile onu çalıştıran sinir arasında etki göstererek ter bezlerinin aşırı çalışması önler. Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı bu uygulamanın en çok yapıldığı bölgelerdir.

Terleme Tedavisinde Botox Uygulaması

Uygulama alanlarının genişliğine bağlı olarak işlem süresi değişen ve etkisi yaklaşık 6 ay devam eden bir uygulamadır. Etkisi estetik uygulamalarda olduğu gibi yine 2-7 gün içinde ortaya çıkar. Terleme alanının tam olarak tespiti için bazen iyot-nişasta testi yapmak gerekebilir. İşlem öncesi lokal anestetik kremler ya da buz uygulaması yapılabilir. Tekrarlayan uygulamalarla etki süresi uzamaktadır. İşlem sonrası günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr