Estetik Cerrahi

Dış görünümün kişinin yaşamındaki etkisi inkar edilemez. Güzel bir görünümün avantajları daha doğumla başlamaktadır. Günümüzde sosyal hayatta bireyin dış görünümü bazen şaşırtacak kadar etkili olabilmektedir. Güzel olmak, içinde yaşanılan toplumun standartlarına göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte evrensel bir güzellik ve çirkinlik algısı mevcuttur. Estetik uygulamalar doğru ve güzel yapıldığında kişisel mutluluk üzerinde doğrudan etkili olabilmektedir. Gerçekleştirilen başarılı bir işlem sonrasında birey kendini daha güzel ve daha çekici bulabilmektedir. Bu da özsaygı ve özgüveni arttırıp kişilerin kendilerini daha güçlü, daha rahat ve daha mutlu hissetmelerine yardımcı olabilmektedir. Ancak bu operasyonlarından beklentiler de gerçekçi olmalıdır.

Estetik cerrahi vücut imajının daha güzel bir hale getirilmesi için gerçekleştirilen uğraşıları kapsar. Bu uğraşılar minimal invaziv işlemlerden kapsamlı cerrahi operasyonlara kadar geniş bir yelpazeyi oluşturur. Bir de non-invaziv olarak adlandırdığımız işlemler vardır ki bunlar da peeling ya da lazer gibi ameliyatsız teknikleri içerir.

Estetik cerrahi uzun bir eğitim ve deneyim gerektirmektedir. Kanımca estetik cerrahi, teknik, sanat ve dokuya saygının bir harmonisidir. Kendinizle ilgili estetik amaçlı bir işlem düşündüğünüzde, estetik cerrahınızla mutlaka yüz-yüze görüşmeli, beklentilerinizi tam olarak ifade etmeli, düşündüğünüz işlemin uygunluğu, zamanı ve şartları hakkında bilgilendikten sonra kararı birlikte vermeniz uygun olacaktır. Başarılı bir estetik uygulama için plastik cerrah ile hastanın birbirlerini çok iyi anlamaları gerekir.


Estetik Cerrahi ameliyatlarını kim yapar?

Estetik cerrahi operasyonları için uzman plastik cerrahlara başvurmak gerekir. Diğer alanlardaki doktorların estetik cerrahi yapmaya çalışmaları tıbbi, etik ve adli birçok problem yaratmaktadır ve ehil olmayan doktorların ameliyatları sonucu hastalar düzeltilmesi çok güç komplikasyonlarla karşılaşmaktadır. Bu yüzden hastaların cerrah seçerken mutlaka bu alanda diploma sahibi Estetik Cerrahlara başvurmaları gerekmektedir.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr