Meme Büyütme Ameliyatı

meme buyutme ameliyati

Kadın memesi kadını simgeleyen en önemli yapılardandır. Memeler arasında asimetri, gelişim geriliği ya da emzirme sonrası küçülüp sarkma gibi durumlarda meme küçültme ameliyatı düşünülebilir. Göğüslerin ne kadar büyütüleceği cerrahınızla birlikte karar vermenizin daha sağlıklı olacağı bir durumdur. Bu kararı verirken mevcut meme yapısı, bel-kalça ölçüsü ve istenilen büyüklük göz önüne alınmalıdır. Sarkması çok olmayan ancak dolgunluğunu bir miktar kaybetmiş ya da mevcut durumdan biraz daha büyük olması istenen memelere kendi yağınızdan hazırlanan dolgular kullanılabilir. Ancak belirgin bir dolgunluk kaybı olan memelerde silikon meme protezlerinin kullanımı daha uygundur. Yine özellikle doğumlardan sonra küçülen ve çok sarkan memelerde tek başına meme protezi yeterli olmayabilir. Bu durumda meme protezlerine ek olarak aynı anda meme dikleştirme işlemi de yapmak gerekir. Meme büyütme ameliyatı ile daha büyük, daha dolgun ve daha güzel göğüsler elde etmek mümkündür.

Meme protezlerinin şekillerine göre (yuvarlak-anatomik ya da damla), içeriğine göre (serum fizyolojik içeren-sıvı silikon içeren), yüzey özelliğine göre (düz yüzeyli-pürtüklü) gibi çeşitli tipleri ve özellikleri vardır. Protezlerin yerleştirileceği bölgelere göre kas altı, kas üstü ya da yarı kas altı gibi seçenekler mevcuttur. Yine ameliyat sonrası izler açısından kesi bölgelerine göre farklılıklar mevcuttur. Meme başı kenarından, meme altından, koltuk altından ve çok nadiren uygun vakalarda da göbek deliği bölgesinden yerleştirme yapılabilir. Kime hangi özelliklere sahip protez kullanılacağı, hangi bölgeye yerleştirmenin daha uygun olacağı ve nereden girileceği konusunda cerrahınızın tercihine güvenmelisiniz. Bu konuda detaylı bilgiyi yine ameliyatınızı gerçekleştirecek hekiminizden alabilirsiniz.

Meme büyütme ameliyatı için uygun bir aday mıyım?

  • Göğsünüzün biri diğerine göre belirgin olarak daha küçük ise
  • Göğüsleriniz ergenlikten itibaren hep küçük ise
  • Doğumlar sonrası memelerde dolgunluk kaybı ve sarkma oluşmuşsa
  • Göğüslerinizin küçük olmasından dolayı bikini ve spor kıyafetler giymekten rahatsız oluyorsanız
  • Aşırı kilo verme sonrası memelerde sarkma meydana gelmişse bu ameliyat hakkında ayrıntılı bilgilenmek için bir plastik cerrahi uzmanı ile görüşmeniz gerekir.

Meme büyütme (Silikon protez) ameliyatı

Ameliyat hastane ortamında ve genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyatınızda kullanılacak protezin büyüklüğü, cinsi, nereye yerleştirileceği ve nerede iz kalacağı konularında ameliyat öncesinde ameliyatı gerçekleştirecek olan doktorunuzla konuşmalısınız. Ameliyat sonrası aynı gün ya da ertesi günü hastaneden ayrılabilirsiniz.

 

Meme büyütme (Silikon protez) ameliyatı sonrası

Bu ameliyat sonrasında genellikle 2-3 gün içinde işinize dönebilir, 3 hafta sonra da sporunuzu yapabilirsiniz. Vücut meme protezinin etrafını bir kapsül ile çevreler. Eğer kapsül kalınlaşması sonucu protez sıkışarak asimetriye yol açarsa nadir de olsa yeni bir girişim gerekebilir.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr