Meme Dikleştirme Ameliyatı

meme diklestirme ameliyatiMemeler, kadını simgeleyen en önemli anatomik yapılardandır. Hem çekici kadın imgesinde etkindir hem de doğurganlığı simgeler.  Memeler sık kilo alıp verme, gebelik, emzirme, uygun olmayan sütyen kullanımı, yerçekimi ve zamanla deri gerginliğinin azalmasına bağlı olarak eski diri ve dolgun görünümlerini kaybederek sarkabilirler. Bu ameliyat göğsü yeniden şekillendiren, sarkıklığı ortadan kaldıran, memelere eski dik ve dolgun görünümü kazandıran bir uygulamadır. Sarkık ve içi boşalmış meme söz konusu ise bu ameliyata ek olarak meme protezi ile dolgunluğu arttırmak uygun yaklaşım olacaktır. Bu ameliyat sırasında süt kanalları ile meme başı ilişkisi korunduğunda süt vermede probleme yol açmaz.

Meme dikleştirme ameliyatı için uygun bir aday mıyım?

  • Büyüklük normal ancak sarkma mevcut ise,
  • Meme başları aşağıya doğru bakıyorsa,
  • Meme dolgunluğunda azalma varsa bu ameliyat için uygun aday olabilirsiniz.

Meme dikleştirme ameliyatı

Kullanılacak ameliyat tekniği göğsün sarkma derecesi ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Kullanılacak tekniğe bağlı olarak ameliyat izleri de farlılık gösterecektir. Seçilecek yönteme bağlı olarak meme başı çevresinde ya da buna ek olarak aşağıya doğru uzanan ameliyat izi olabilir. Bu konuda daha açıklayıcı bilgiyi ameliyatınızı gerçekleştirecek doktorunuzdan alabilirsiniz. Sarkmaya ilave olarak küçük göğüs söz konusu ise meme protezi ile daha dolgun ve büyük göğüslere sahip olabilirsiniz.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası

Ameliyat sonrası oluşacak izler kişinin genetik yapısına, cilt rengine ve yaşına göre farklılıklar gösterebilir. Asimetri gibi problemler deneyimli ellerde çok nadiren ortaya çıkar. Basit küçük düzeltmeler her zaman gerçekleştirilebilir. Meme başı duyusu bu ameliyatta genellikle korunur. Ameliyat sonrası erken dönemde memenin şeklini korumak için özel bant ve sütyen kullanımı önerilir.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr