Estetik Karın Germe (Abdominoplasti)

karin germeEstetik karın germe ameliyatı orta ve alt karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınarak aynı zamanda karın kaslarının da gerilerek bel bölgesinde sıkılaşma sağlayan bir işlemdir. Kilo alıp verme ve gebelik gibi nedenlere bağlı olarak göbek deliği seviyesi altında sarkma ve çatlaklar meydana gelebilir. Abdominoplasti ile bu problemler ortadan kaldırılır. Eğer aşırı kilolu olduğunuz için zayıflamak amacıyla bu ameliyatı istiyorsanız bu doğru bir çözüm yolu değildir. Bu ameliyat öncesinde kilo verilmesi hem ameliyatın daha az riskle yapılmasını sağlar hem de ameliyat sonrası daha güzel ve estetik sonuçlar sağlar. Çıkarılacak doku miktarına göre total abdominoplasti ya da mini abdominoplasti olarak isimlendirilir. Mini abdominoplastide göbek deliğinin yeri değiştirilmez ve daha az bir doku çıkartılır. Yine abdominoplastiye ek olarak gerekli bölgelere aynı seansta liposuction da yapılabilir.  Size hangi yöntemin uygun olduğu konusunda estetik cerrahınızdan bilgi almanız daha doğru bir yaklaşım olacaktır.


Estetik karın germe (Abdominoplasti) ameliyatı için uygun aday mıyım?

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi genel sağlık problemi olmayan, öncesinde diyet ve sporunu yaparak yeterli kilo vermiş olmak istenen koşullardır. Gelecekte gebelik düşünüyorsanız bu ameliyatı doğum sonrasına bırakmak daha doğrudur. Doğum sonrası dokuların eski haline dönmesi için en az 1 yıl beklemek gerekir. Karın bölgesinde yapısal, kilo kaybı ya da geçirilen gebeliklere bağlı olarak sarkma şikayetiniz varsa bu ameliyatı düşünebilirsiniz. Karın bölgesinde gevşek cildi ve yağlanması olan kadın ve erkekler estetik karın germe ameliyatından fayda görürler.  Gebeliğe bağlı oluşan göbek deliği seviyesi altındaki çatlaklardan kurtuluyor olmanız bu ameliyatın ekstra avantajıdır. Ameliyat sonrası oluşacak iz sezaryen izinden daha büyük olmakla birlikte, bu iz bikini altında kalacak şekilde ayarlanabilir. Sigara kullanan kişilerde yara iyileşme problemleri yaşanabileceği için ameliyat öncesi sigarayı bırakmak uygun olacaktır.


Estetik karın germe (abdominoplasti) ameliyatı

Abdominoplasti hastane koşullarında ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi total ya da mini abdominoplasti uygulanmasına göre değişmekle birlikte yaklaşık 2 saat sürer. Buna ek olarak liposuction da yapılacaksa ameliyat süresi daha uzun olacaktır. Hastanede kalış süresi yaklaşık olarak 1-3 gündür.

Estetik karın germe (abdominoplasti) ameliyatı sonrası

Ameliyat sonrası yaklaşık 3 hafta süreyle korse kullanımı gerekir. Ameliyattan 4-5 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Ameliyat sonrası yaklaşık 6 hafta boyunca sauna, solaryum, buhar banyosu, güneşlenme ve aktif sporlardan kaçınılmalıdır. Ameliyat sonrası ilk 3-4 hafta ağır kaldırmaktan kaçınmak gerekir. Hastalarımda gözlediğim kadarıyla estetik karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki fazla ve sarkmış dokulardan kurtulmanın yanı sıra özgüvende de olumlu yönde gelişme sağlıyor.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr