Kol Germe (Brakioplasti)

kol germeYaşlanmaya bağlı kollarda sarkma oluşabilir. Gençlerde ise fazla miktarda kilo alıp verme sonucu yine kollarda sarkma meydana gelebilir. Bu durum kollar omuz ekleminde 90 derece yukarıya kaldırıldığında alt taraflarda sarkma şeklinde kendisini gösterir. Kadınlar özellikle kısa kollu veya kolsuz kıyafetler giydiğinde sarkmaya bağlı bu hoş olmayan görüntüden şikayet ederler. Brakioplasti denilen kol germe ameliyatı ile bu sarkıklığı düzeltmek mümkündür.

Kol germe ameliyatı için uygun aday mıyım?

İlerleyen yaşa bağlı, gençlerde ise kilo aldıktan sonra fazla miktarda kilo vermeye bağlı kollarda sarkma oluşmuşsa bu ameliyat düşünülebilir. Kollar omuz ekleminden 90 derece yukarıya kaldırıldığında altta dirsek-koltuk altı arasında sarkma varsa kendini gösterecektir. Sarkma yok ancak kollar yağlanmaya bağlı kalın ise germe ameliyatı uygun değildir. Bu durumda liposuction ile fazla yağlar alınabilir. Kol germe işleminde ameliyat yerinde bir iz olur, ancak bu iz, kolların bedenle temas eden iç bölgelerinde bırakılarak görünmeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Liposuctionda ise küçük deliklerden girilerek yağlar çekildiği için böyle bir iz söz konusu olmayacaktır.

Kol germe (Brakioplasti) ameliyatı

Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır. Ameliyat bitiminde kollara çok sıkı olmayan sargı pansuman uygulanır. Ameliyat sonrası kolda geçici şişlik ve morluklar oluşabilir. Genellikle 1 hafta içinde işinize dönebilirsiniz. Kol germe operasyonu uygulanan kişiler 1 ay süresince ağır aktivitelerden kaçınmalıdırlar.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr