Boyun Estetiği

boyun estetigiBu ameliyatla çene altında oluşan ‘gıdı’ adı verilen sarkmanın düzeltilmesi amaçlanır. Tek başına yapılabildiği gibi yüz germe ameliyatıyla birlikte de uygulanabilir. Gıdı bölgesinde sarkma var ama boyun yanları düzgün olarak izleniyorsa çene altından girilerek işlem yapılır. Mevcut problem o bölgedeki yağın alınması ile çözülebilecekse sadece liposuction yeterli olabilir. Ancak sarkmanın fazla ve boyun kaslarının da etkilenmesi söz konusu ise çene ucu altından yapılan küçük kesiden girilerek gevşemiş olan boyun kasları da gerilerek bu bölgedeki sarkma düzeltilebilir. Eğer boyun yanlarında buruşukluk ve sarkmalar varsa kulak arkasından saçlı deriye uzanan kesiler aracılığıyla boyun yukarı ve yanlara doğru gerilerek dikiş uygulanır, fazlalık deri de kesilerek alınır.

Boyun estetiği için uygun bir aday mıyım?

Normalde çene ve boyun hatları birbirinden ayrıdır. Ancak bu işleme ihtiyaç duyan kişilerde çene altında yağlanma ve kaslarda sarkma nedeniyle yandan bakıldığında çene altından boyuna doğru oblik ilerleyen bir hat izlenir. Bu tür bir problemde sadece çene ucu altından girilerek yapılan işlem yeterli olurken boyun yanlarına da sarma ve buruşukluk varsa kulak arkası kesileri de kullanılır. Boyun germe estetiği ile gıdı bölgesindeki sarkmalar ve boyundaki gevşeklik düzeltilerek çene ve boyun hatlarını birbirinden ayrılır. Bu da daha güzel bir çene ve boyun hattının olmasını sağlar.

Boyun estetiği ameliyatı

Boyun germe ameliyatı uygun donanıma sahip hastanede genel anestezi altında yapılmalıdır. Ameliyat yaklaşık 2 saat sürer. Ameliyat sonrası çene altına bandaj uygulanır. Ameliyat sonrası boyun bölgesinde oluşan morluk, şişlik ve uyuşukluk normal olup geçici bir durumdur.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr