Dermabrazyon (Cilt Tazeleme)

cilt tazelemeGüneş, rüzgar, soğuk, sigara, stresli şehir hayatı ya da yılların oluşturduğu yıpranma kendini en çok yüzümüzde gösterir. Cildimizdeki yıpranmış görünüm, gittikçe artan kırışıklıklar, kalıcı derin çizgiler ve özellikle derimizin gevşemesine bağlı oluşan sarkmalar, bizleri çoğu zaman olduğumuzdan daha yaşlı, yıpranmış, sağlıksız ve mutsuz gösterebilir.

Cilt tazelemeyi niçin yapıyoruz?

Cilt tazeleme yöntemleri ciltteki sarkmayı düzeltmez, bunun için germe ameliyatları gerekir. Bu işlemlerin amacı cildinizin olabildiğince pürüzsüz ve iyi görünmesini sağlamaktır. Ergenlik dönemi sivilceleri sonrasında kalan izler ciltte pürüzlü bir görüntü oluşturur. Mikrodermabrazyon işlemi ile daha pürüzsüz, daha taze ve gergin bir cilt oluşturulabilir.

Bu uygulama derin izler ve ince kırışıklıklar için kullanılan bir yöntemdir. Uygulama alanının çok fazla geniş olmadığı durumda genellikle lokal anestezi yeterlidir. Yüksek hızla dönen zımpara uçları ile izlerin derinliği ya da kırışıklıkların derecesine göre derinin üst tabakaları istenildiği kadar zımparalanır. Yaranın iyileşmesi dermabrazyon işleminin derinliğine bağlıdır. Dermabrazyon işleminin derinliği arttıkça iyileşmenin de süresi uzar.

Cilt tazeleme (Dermabrazyon) uygulaması sonrası

Uygulamadan 1-2 hafta sonra yenilenmiş cildiniz pembe, yumuşak ve daha pürüzsüz olarak izlenecektir. Yüzdeki pembemsi görünümün geçmesi birkaç hafta alacaktır. Bu sürede cildinizi güneşten korumanız ve güneş koruyucu kremler kullanmanız önemlidir.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr