Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz Kapağı EstetiğiYaşlanmanın yüzümüzde ilk fark edildiği alanlardan biri de göz ve çevresi yapılardır. Bakışlar ruh halimizi dışarıya yansıttığı gibi, göz kapakları yüz ifadesinin oluşumunda çok etkilidir. Yaşlanmayla birlikte üst göz kapaklarının derisi ve kaslarda sarkma, alt göz kapaklarında da torbalaşma meydana gelir. Bu da kişilerde yorgun, yaşlı ve uykusunu alamamış bir görüntü oluşturur. Blefaroplasti alt ve üst göz kapağındaki fazla yağ torbalarını, kasları ve cildi uzaklaştırmaktadır. Bu işlem alt ve üst göz kapaklarına ayrı ayrı uygulanır. Bazen alt ve üst aynı anda, bazen yüz germe, kaş kaldırma gibi ameliyatlarla birlikte yapılabilir. Sonuçta daha canlı ve gençleşmiş bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) ameliyatı

Bu ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. İşlem sırasında sarkan deri ve kas alınır, yağ torbaları çıkartılır. İz oluşmaması için ince dikişler kullanılır. Ameliyat süresi yapılacak işleme göre değişkenlik gösterir.

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) ameliyatı sonrası

Ameliyat sonrası ilk birkaç gün görülen ödem ve morluklar normal ve geçicidir. Ameliyat sonrası ödem nedeniyle gevşemiş cilt hemen büzülemediği için hastalar ilk birkaç hafta az deri alındığını, biraz daha deri alınabileceğini ve fazlalıkların kaldığını düşünebilir. Zaman içinde deri büzülür ve kendini toplar. Bu süre genellikle 1–1,5 ay sürmesine rağmen bazen daha uzun süreler de alabiliyor. Ameliyattan sonra 3.günde dikişlerin bir kısmı, kalanı da 1 hafta sonra alınabilir.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr