Yağ Enjeksiyonu

yag enjeksiyonu

Yaşlanmaya bağlı olarak yüzümüzdeki yağ doku hacmini kaybetmekte ve yerçekimi etkisiyle de bulunduğu yerden daha aşağıya yer değiştirmektedir. Bazen de genç olmaya rağmen yapısal olarak yüz bölgesi yeterince dolgun olmayabilir. Yine vücutta herhangi bir yerde hacim kaybı ya da çökmeler olabilir. İşte bütün bu durumlarda kişinin kendi yağ dokusunun istenen yerlere enjeksiyonu etkili bir tedavidir. Yağ dokunun elde edilmesi liposuction ile olur. Bu işlemle hem istenmeyen yağ birikimlerinden kurtuluyoruz hem de bu dokuları dolgu olarak kullanıyoruz. Yani bir taşla iki kuş vuruyoruz. Kişinin kendi dokusunun istenen yerlere verilmesiyle hacim dolgunluğunun sağlanmasının yanında bu karışımda bulunan kök hücrelerin etkisiyle cilt tazelenmekte ve daha parlak bir görünüm sağlanmaktadır.

Genellikle lokal anestezi yeterli olmakla birlikte işlem yapılacak alanın büyüklüğüne göre genel anestezi de tercih edilebilir.

Yağ transferi ile dudak dolgunlaştırma, daha önce yapılan liposuctiona bağlı oluşan çukurlukları doldurma, yanak dolgusu, yüz bölgesinde ‘fresh’ görünüm, popo büyütme, meme büyütme, popo yanlarındaki çukurlukları doldurma, zayıf el sırtının daha dolgun hale getirilmesi sağlanabilir. İşlem sonrası erken dönemde oluşan şişlik ve morluklar tamamen normal ve geçici bir durumdur. Bu durum genellikle 7-10 gün içinde düzelir.

 

ULAŞIM

map bottom

İletişim

+90 322 227 7191
+90 549 227 7191

Çınarlı Mah. Fatih Terim Sk.
Bulvar İş Merkezi No:17 K:4 D:13
(Ziyapaşa MADO Binası)
Seyhan / ADANA

dr@beyhancakir.com.tr